ÇALIŞMANIN YAPILDIĞI YERLER

Çocuklar İçin Buradayız Diyenler Şehir Şehir Çalışmalara Devam Ediyor

Çocuklar İçin Buradayız diyerek yola çıkan ve deprem bölgeleri ile deprem bölgelerinden diğer şehirlere göç eden çocuklarla bir araya gelen Halkevleri birçok şehirde çalışmalarına devam ediyor.  

Çocuklar İçin Hatay’dayız!

Çocuklarla buluşmak üzere bir aya yakındır Hatay’da çalışmalara devam eden Çocuklar İçin Buradayız ekibi Defne; Aşağıokular, Yeşilpınar ve Dursunlu mahallelerinde çalışmalar yürütüyor. Gelen gönüllülerle birlikte program yapılıyor, çocuklarla müzikten dramaya, resimden hikaye yazmaya birçok buluşma gerçekleştiriliyor.

Çocuklar İçin Maraş’tayız!

Depremin ardından Maraş’ın Pazarcık İlçesi Söğütlü Köyü’nde Lotus Kadın Derneği ve Halkevleri’nin ortak çalışmalarıyla açılan çocuk evinde çalışmalar devam ediyor. Çocukların bütün bir gün istedikleri gibi kullanabildikleri çocuk evinde gönüllülerin gelmesiyle birlikte çeşitli etkinlikler yapılıyor. Satrançtan müziğe, hikaye yazımından dramaya çocuklar için birçok faaliyet sürdürülüyor.

Çocuklar İçin Malatya’dayız!

Malatya’nın Yeşilyurt İlçesi Örnek Köyü’nde çalışmalarını bir çadırda sürdüren Çocuklar İçin Buradayız gönüllüleri, çocuklarla birlikte dans, resim, spor, drama ve satranç gibi faaliyetlerde bulunuyor. Bu çalışmayla birlikte oyunun iyileştirici gücünü hissetmeye devam ediliyor.

Çocuklar İçin Ankara’dayız!

Deprem sonrası çokça göç alan Ankara’da; Dikmen, Batıkent ve Mamak’ta çalışmalar sürdürülüyor. Yüzlerce çocukla bir araya gelen Çocuklar İçin Buradayız ekibi, onlarca farklı etkinlik ile çocuklarla buluşmaya devam ediyor. Spordan dramaya, müzikten resime, masal atölyelerine ve kaynaştırma etkinliklerine kadar birçok etkinlikte çocuklarla buluşmaya devam ediliyor. 

Çocuklar İçin Samsun’dayız!

Samsun’da bir kültür merkezinde başlayan çalışmalar çocukların her hafta dahil olabileceği atölyelerle devam ediyor. Diğer tüm illerde olduğu gibi depremden etkilenen her çocuğa açık gerçekleştirilen atölyelerde çocukların bir arada sosyalleşmesi ve uyum süreçlerinin hızlanması da önceleniyor. Resim, gitar, piyano, eğlenceli matematik, drama, satranç atölyeleriyle Kazım Koyuncu Kültür Merkezi’nde çocuklarla buluşmaya devam edilecek.

Çocuklar İçin Artvin’deyiz!

Artvin Hopa’da bir araya gelen çocuklar ve gönüllüler kil atölyesinden, ritim atölyesine, el işinden, resim ve boyamaya birçok etkinlik ve oyun gerçekleştirildi. Etkinliklerin her hafta olacak şekilde devam edeceğini söyleyen gönüllüler, çocuklarla birçok oyun oynadı, el işi atölyesinde bileklik ve kil atölyesinde çömlek yaptı.

Çocuklar İçin Kocaeli’deyiz!

Çocuklar için Kocaeli’de bir araya gelen gönüllüler, çocuklarla ilk buluşmasını bir tiyatro oyunu ile yaptı. Tiyatro oyunu sonrası çocuklarla oyunlar oynandı ve danslar edildi. Bundan sonrası için çocuklarla düzenli olarak buluşmaya devam edilecek.